HCG czym jest? Jak prawidłowo z niego korzystać

Dostarczanie HCG pozwala produkować więcej testosteronu

HCG to hormon za sprawą którego określa się czy kobieta jest w ciąży czy nie (wydalany jest z moczem).

U mężczyzn stymuluje jądra do produkcji testosteronu. Jest więc sens stosowania HCG w przypadku występowania hipogonadyzmu wtórnego, w momencie kiedy przysadka nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości LH(przez co spada poziom produkcji testosteronu).

Zwiększona produkcja testosteronu wynikająca ze stosowania HCG jest wynikiem zwiększonej stymulacji przysadki oraz podwzgórza. Jednak nawet podczas stosowania HCG możemy nie doświadczyć znaczącego zwiększenia poziomu testosteronu. HCG nie zrestartuje funkcjonowania całego układu hormonalnego, może jedynie odblokować przysadkę w przypadku gdy była ona zablokowana przez stosowanie sterydów anabolicznych.

Korzyści ze stosowania HCG

Największą korzyścią wynikająca ze stosowania HCG jest ochrona jąder przed atrofią. Pomimo iż HCG nie odpowiada za stymulowanie większości komórek znajdujących się w jądrach (komórki Sertoliego).

Kolejną ważną rzeczą jest to, że HCG pomaga utrzymać płodność. Osoby, które są na hormonalnej terapii zastępczej testosteronem przy stosowaniu jednocześnie testosteronu i HCG nadal są płodne. Co w przypadku cyklów sterydowych nie jest już tak oczywiste, szczególnie gdy osoba nie zadba o odblokowanie pracy przysadki mózgowej.

Stosowanie HCG w małych dawkach, które mają imitować naturalną produkcję LH w organizmie są najlepszą opcją. Stosowanie zbyt dużych dawek HCG nie powoduję zwiększonej produkcji testosteronu. Bardzo duże dawki HCG mogą wpłynąć na podwyższenie poziomu estradiolu i progesteronu.

Jak stosować?

Według dr Crislera przyjmowanie podskórnie 100 IU HCG/dzień jest najlepszą opcją na początek. Niskie dawki HCG mają imitować fizjologiczne uwalnianie hormonów w organizmie. Receptory LH są rozlokowane po całym organizmie, dlatego ich aktywowanie wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie organizmu.

HCG stymuluje P450scc do konwertowania większej ilości cholesterolu do pregnenolonu. A więc osoba, która nie stosuje zewnętrznego testosteronu, a jedynie HCG. Zwiększy ilość hormonów, które odpowiadają za produkcję testosteronu. Warto zaznaczyć, że prawidłowy poziom cholesterolu sprzyja produkcji hormonów płciowych.

Dla kogoś kto dopiero zaczyna stosowanie samego HCG, zalecana dawka to około 100 IU/dzień przez okres minimum 3 tygodni. Dawki HCG nie należy zwiększać więcej niż 50 IU/dzień, a dzięki temu zobaczysz, która dawka jest dla Ciebie najlepsza. Przyjmowanie HCG na noc będzie skutkowało wyższym poziom testosteronu w nocy, analogicznie będzie to działało podczas stosowanie HCG z rana.

HCG ulega rozpadowi w temperaturze pokojowej, dlatego najlepiej jest je trzymać w zamrażarce lub lodówce.

Łączenie HCG z testosteronem

W zależności od dawki i częstotliwości przyjmowania testosteronu musisz dobrać dawkę HCG.

W momencie kiedy testosteron przyjmujesz raz w tygodniu, powinieneś przyjmować większą dawkę HCG(zaczynając od 250 IU/dzień, dochodząc maksymalnie do 500 IU/dzień) w dwóch ostatnich dniach, tygodnia w którym przyjmujesz T.

Stosowanie HCG wraz z testosteronem dla wielu osób to coś co nie ma prawa bytu. Jednak podczas dłuższego stosowanie testosteronu, taka opcja jest optymalna i przede wszystkim zdrowa. Dzięki temu połączeniu możemy naśladować fizjologicznie funkcjonowanie organizmu. Za oceanem jest to bardzo powszechna terapia dla mężczyzn. U nas natomiast testosteron kojarzony jest jedynie ze sterydami.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search